3 på trening - Eivind Steffensen
Postet av Driv Idrettslag - Sykkel den 8. Des 2011

Racerbil-sjåføren Eivind har blitt syklist og ski løper på sine "eldre dager".
Det er bra gruppa får med folk som er bygd for fart!!
Eivind har syklet mer eller mindre aktivt de siste årene, og han har gode prestasjoner både i de tradisjonelle rittene som Birken og Lillehammer-Oslo, men er en av få som også mestrer det svært krevende rittet IF FRØY arrangere hver vår, nemlig TERRENGSYKKELRITTET. Dette er vel det mest krevende terrengsykkelrittet som arrangeres, og det er et ritt som setter store krav til utholdenhet og teknikk på høyt nivå.
Han vil bidra i gruppe 1 på landeveien, og på MTB er Grenserittet og Birken naturlige satsningsritt og med klart mål om å ta "merket".
De som ønsker å bli god på "utfor kjøring" og å lære teknikk nedover og på svingete stier må bare ta hjulet til Eivind..... Greier du det og ikke minst tørr å henge på, får du se en sykkelrytter med maksimal beherskelse. Det går fort, og fokuset må være maksimalt.
Tekst og foto: Knut Arne Samuelsen
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Driv Idrettslag - Sykkel

Orack nettbutikk for sykkeltøy - 20% rabatt
14.02.2020

Planer for neste sesong
01.12.2019

Klubbkveld 28. november
06.11.2019

Spinning i vinter
04.11.2019

Høstdugnad i terrengløypa 2. november
11.10.2019